Utęskniony koszmarny świat

Książka Tomasza Terlikowskiego „Operacja «Chusta»” ukazała się już dwa lata temu, ale się nie zdezaktualizowała. Przeczytałem ją dopiero niedawno i ujęła mnie prostotą i szczerością. Widzę w niej kontynuację nieudanej sagi Stanisława Krajskiego przerwanej po dwóch tomach z powodu niezdolności autora do twórczości literackiej. Terlikowskiego czyta się znacznie lżej bo styl jest lepszy, w książce jest więcej treści, ale tematyka jest podobna: świat opanowany przez okrutną Unię, z nielicznymi enklawami wolności. U Krajskiego jest to Słowacja (nieaktualne!) i wykupiony teren w Polsce, coś na kształt posiadłości o. Rydzyka na obrzeżach Torunia. Pierwsza próba tego autora w dziedzinie fantasy to inna książka: „Akcja Katolicka – ostatnia szansa dla Polski”.

Terlikowski w swojej książce przedstawia w wielu szczegółach cudowny świat swoich marzeń, w którym władze państwowe nie tylko nie finansują hojnie Kościoła Katolickiego i nie obniżają mu podatków, ale również nie są na niego obojętne, tylko szczerze go nienawidzą. Funkcjonariusze tajnej policji do głębi przejęci są cudowną chustą wystawianą w kościele, Jezusem i papieżem. Najczarniejszy charakter książki jest wręcz zabobonny – nic dziwnego, że jego kariera kończy się cudownym nawróceniem. Papieżowi, zamiast pokornie finansować jego wycieczki, władze podstawiają nogi do tego stopnia, że po którymś jego wyjeździe nie wpuszczają go z powrotem na teren Unii (gdyby tak Włosi nie pozwolili wrócić B16 z Kuby…). Władze, zamiast wieszać krzyże w szkołach, urzędach i szpitalach, usuwają kolumnę Zygmunta z powodu stojącego na niej krzyża. Zamiast zakazywać aborcji albo tylko do pewnego stopnia na nią zezwalać – przeciwnie, wprowadzają nakaz aborcji, która jest obowiązkowa, jeżeli ciężarna nie ma 18 lat. Tu wreszcie, w Świecie Terlikowskiego (dalej: ŚT) naprawdę istnieją mityczni suto opłacani za walkę z religią dziennikarze. Zamiast łatwych doktoratów dla hierarchów kościelnych w ŚT jest surowa kontrola państwa nad uczelniami teologicznymi. Można by powiedzieć, że w ŚT Bóg jest na swoim miejscu i wszystko jest na swoim miejscu. Nazwiska znienawidzonych przez autora osób publicznych zostały użyte do nazwania czarnych charakterów – i wszystko jest jasne i uporządkowane.

Więc wreszcie wszystko jest jasne. To właśnie ŚT opisują na co dzień takie media jak Fronda, Radio Maryja czy TV Trwam. Na s. 84 czytamy o pozbywaniu się pracowników-chrześcijan. Skąd my to znamy? Oczywiście, że z artykułu ks. Bartnika w „Naszym Dzienniku” odczytywanego grobowym głosem Marka Prałata, lektora Radia Maryja! To tam właśnie pojawiły się informacje, że chrześcijanie w Polsce nie dostają stanowisk. Również eutanazja w ŚT nie ma nic wspólnego ze swoją definicją, tylko jest taka jak u ojca Rydzyka: nie pomocą, ale morderstwem. W ŚT encykliki Jana Pawła II nie kurzą się w kącie, ale są rozchwytywane przez wiernych, a tępione zajadle przez policję, która widocznie się również bardzo przejmuje ich treścią, mogącą zrewoltować tłumy. Śmieliście się z opowieści abp. Michalika o katolikach z getcie? W ŚT właśnie tak jest, katolicy żyją w enklawie na Pradze. Taka jest szczera prawda i nie ma się z czego śmiać! Edukatorzy seksualni i państwo, zamiast karać za pedofilię i ją tępić, propagują ją, a Kościół… potępia. Dziwne, że również nie zoofilię – przecież wiadomości o propagowaniu zoofilii przez rząd Hiszpanii (wyssane z katolickiego palca) pojawiły się już wielokrotnie, zarówno na falach RM, jak stronach WWW Frondy. Ale widzicie już o co chodzi – Terlikowski w swojej książce pisze to, co zwykle w swoim internetowym serwisie, tyle że zagęszczenie nieszczęść jest nieco większe niż we Frondzie czy mediach o. Rydzyka. Więc jeżeli przeczytacie w mediach katolickich fanatyków znowu coś w rodzaju „zakaz mówienia mama i tata w Szkocji”, to się nie dziwcie. Te media to wielka platforma propagowania literatury fantasy i political fiction.

Informacje o rafalmaszkowski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafał_Maszkowski
Ten wpis został opublikowany w kategorii katolicyzm, propaganda, Radio Maryja, religia, TV Trwam i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Utęskniony koszmarny świat

  1. Historyk pisze:

    W 1605 bez wiedzy Sejmu Zygmunt Waza przyznał elektorowi brandenburskiemu Prusy, wbrew układowi z 1525 r. Przyczyna – Zygmunt oczekiwał od elektora poparcia w walce o tron Szwecji.

  2. Historyk pisze:

    eutanazja po grecku oznacza dobrą śmierć nie zabijanie kogokolwiek

  3. Historyk pisze:

    Co do Kolumny Zygmunta przyszedł mi niedawno do głowy pomysł że należałoby go kimś zastąpić. Zygmunt III był jednym z naszych najgorszych władców. Już na początku chciał sprzedać koronę Habsburgom (co wyszło na jaw na Sejmie Inkwizycyjnym 1592), później wplątał Rzeczypospolitą w swoją prywatną wojnę ze Szwecją, czego dalszym ciągiem był „potop”. Na Kolumnie mógłby stanąć Jan Zamoyski kanclerz wielki koronny, więcej dla kraju zrobił. „Wyganie papieża” – Paweł Popiel, ten co Powstanie Styczniowe do… Targowicy przyrównał, też w 1866 prorokował ‚zjednoczenie Włoch oznaczać będzie zmuszenie papieża do emigracji lub zejścia do katakumb’ żył do 1891, 20 lat po tym zjednoczeniu, ciekawe czy przyznał że przesadza. Terlikowski zas znany jest z dziwnych pomysłów (typu że „homeopatia zubaża duchowo” cytuję z pamięci ale bez naruszania meritum). Oraz z ataków na księży głoszących ekumenizm czy modlitwę za wszystkich ludzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s