Kłamstewko (2 uzupełnienia: ryczenie na brzozę, fizyk analizuje)

o. Jacek Cydzik

Znamy kampanię o. Rydzyka dotyczącą wypadku lotniczego w Smoleńsku. Podlegający mu „Nasz Dziennik” musi codziennie drukować coś na ten temat, w Radiu Maryja i w należącej do o. Rydzyka Telewizji Trwam są stale audycje z działaczami PiS-u albo sprzedajnymi dziennikarzami. W audycjach redakcja i goście ścigają się w wymyślaniu spisków i wariantów zamachu. W kolejnej serii audycji 11 VIII występowali Julia Jaskólska i Piotr Jakucki, zachęcani do snucia fantazji przez o. Janusza Dyrka i o. Jacka Cydzika. Do audycji, która trwała w sumie, w trzech częściach 5 godzin(!), dodzwonił się między innymi pilot, który wyśmiał powtarzaną uparcie w RM tezę o pancernej brzozie przypominając, że skrzydła są stosunkowo delikatne, zbudowane z cienkich blach duraluminiowych, a samolot ląduje z prędkością 280 km/h i ewentualne drzewo tnie skrzydło jak żyletka.

Julia Jaskólska Piotr Jakucki

Ale nie chcę się rozpisywać o spiskach smoleńskich. Przed końcem ostatniej części audycji, już 12 VIII o 01:47 zadzwonił słuchacz, który miał pretensje do rozgłośni:

słuchacz: Tak sugerujecie … że to był niby zamach.
o. Cydzik: Ale, panie Grzegorzu, nic nie sugeruję, tylko stawiam pytania, no ludzie! (…)
słuchacz: Ale bez przerwy jeden temat, jeden temat, na okrągło, proszę księdza, przecież są inne tematy, w tej chwili się zbliżają wybory, bez przerwy w kółko to samo, to samo, przecież to tak nie może być.
o. Cydzik: No, ale wczoraj mówiliśmy o czymś innym, jutro będziemy mówić czymś innym, dzisiaj mówimy o Smoleńsku.
słuchacz: Wczoraj było to samo.
o. Cydzik: Wczoraj był pan Święczkowski, prokurator, mówił o śmierci pana Andrzeja Leppera na przykład.
słuchacz: Mi się to nie podoba, szukacie takich haków, że to się w głowie nie mieści.
o. Cydzik: No dobrze. Panie Grzegorzu, pozdrawiam pana.

Nie chodzi mi o nudzenie Smoleńskiem przez Radio Maryja, co zresztą, wbrew sugestii słuchacza ma ścisły związek z kampanią wyborczą. Chcę pokazać, że oprócz wielkich, wypracowywanych miesiącami i latami kłamstw – o wypadku lotniczym czy o losach obozu KL Warschau, redaktorom Radia Maryja przychodzą bez trudu też małe kłamstewka a vista. Wczoraj były nadawane poprzednie trzy godziny audycji z Jaskólską i Jakuckim – o wypadku smoleńskim. A jeżeli o. Cydzik miał na myśli poprzedni dzień, 10 VIII, to rzeczywiście były w TV Trwam i w RM audycje z Bogdanem Święczkowskim, który mówił również o Andrzeju Lepperze (oczywiście też snując teorie spiskowe), ale tytuł i główna tematyka tych audycji to „Smoleńsk 2010 – szukamy prawdy”. Czy jutro o czymś innym? 13 VIII w studio gościł Antoni Macierewicz, który mówił – o czym by innym? – o wypadku w Smoleńsku. Ale nie tylko wczoraj i jutro to samo. Następny  telefon był od słuchacza, który już na wstępie przypomniał o audycji nadanej trzy dni przed audycją ze Święczkowskim – tym razem z Beatą Gosiewską – o katastrofie smoleńskiej. Trzy godziny audycji prowadził o. Cydzik, dwie następne, już 8 VIII – o. Waldemar Gonczaruk. Więc faktycznie między 8 a 13 VIII specjalnej długiej audycji o wypadku nie było tylko 9 VIII. Wtedy był poruszany lżejszy temat – aborcja.

To dziwne – kłamstwo w sprawie zupełnie drobnej. O. Cydzik mógł powiedzieć, że temat jest ważny, więc dlatego audycje o nim są codziennie. Wybrał ładniejszą odpowiedź, że wcale nie codziennie. Może jest tak wprawiony w kłamstwach, choćby o tym, że niczego nie sugeruje w sprawie zamachu, że i przy takich drobiazgach jest gotów natychmiast odeprzeć atak bezczelnego słuchacza i łże jak nut.

2011-08-18 A w czasie audycji z Macierewiczem 13 VIII o. Dariusz Drążek powtarzał ploty o brzozie:

Co z tą pancerną brzozą? Bo ona już urosła do rangi symbolu, ale kiedy także czytam na ten temat, to dowiaduję się, że ta brzoza po prostu się przełamała, nawet że konar po prostu opadł jak złamany kikut, podczas gdy, no, ryk silników odrzutowych, moc tych silników musiałaby złamaną brzozę po prostu odwalić na ileś tam set może nawet metrów!

Głupota czy manipulacja nie zważająca na wyjaśnienia pilota dwa dni wcześniej? Twierdzenie, że sam ryk silnika powinien obrócić okolicę w perzynę wskazywałoby na brak zrozumienia tak głęboki, że sprowadzający opowieść o brzozie do absurdu.

2011-10-03 W Studiu Opinii i w swoim blogu Piotr Artymowicz pisze o skrzydle i brzozie z punktu widzenia fizyka.

Informacje o rafalmaszkowski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafał_Maszkowski
Ten wpis został opublikowany w kategorii katolicyzm, KL Warschau, propaganda, Radio Maryja, spisek, TV Trwam, zamach smoleński i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kłamstewko (2 uzupełnienia: ryczenie na brzozę, fizyk analizuje)

  1. art-poz-7 pisze:

    Panie Rafale do tego wpisu jak ulał pasuje ten rysunek:

    http://remekdabrowski.blox.pl/2011/08/MTV.html

    Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s