Nie opłaca się reklamować w Radiu Maryja!

21 maja Jacek Żurawski, przewodniczący regionu toruńsko-włocławskiego NSZZ „Solidarność”, Jerzy Chróścikowski, przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”, Leszek Walczak, przewodniczący zarządu regionu bydgoskiego „S”, Tomasz Jeziorek, członek zarządu toruńsko-włocławskiego „S”, Jerzy Wiśniewski, przewodniczący komisji pracowników oświaty S” w Toruniu spędzili w Radiu Maryja ponad godzinę, a trzej pierwsi ponad trzy godziny reklamując razem z o. Piotrem Andrukiewiczem wielkie demonstracje „S” mające się odbyć 25 maja we wszystkich miastach wojewódzkich. Obecni zapowiadali marną polszczyzną, że „to będzie największy protest od dwutysięcznego-ósmego roku”, kiedy demonstrowało 40 tys. osób, a w 2009 r. – „trzydzieści – dwadzieścia tysięcy”. Teraz może być nawet 100 tys. związkowców i sympatyków. Zwłaszcza, że okazja do demonstracji była niezwykła, bo 1) beatyfikacja Jana Pawła II, 2) po beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, 3) rocznica ogłoszenia encykliki Laborem exercens. Związkowców zagrzewały do boju słuchaczki: „weźcie, zjednoczcie cały naród (…) wszyscy powinni wyjść na ulice (…) ja bym wyszła, ale już mi nogi odmówiły posłuszeństwa (…) proszę zjednoczyć naród tak, jak to było kiedyś i wyjść, i naprawdę zrobić burdę”. Zawstydzała tę panią inna, dając za przykład swoją mamę, która mimo podeszłego wieku chodziła na demonstracje w latach 80-tych. Oczywiście związkowcy malowali obraz całkowitego upadku Polski i złego rządu prowadzącego nas na skraj przepaści. O. Tadeusz Rydzyk zadzwonił żeby też ponarzekać na rząd i powtórzył swoje ksenofobiczne hasło, że „tragedią Polski jest to, że po 1939 r. nie rządzili nią Polacy”. O. Andrukiewicz puszczał jedną z ulubionych piosenek – „Moja Europo, Pan nad tobą płacze (…) ty zabijasz proroków …”. Działacze straszyli, że „Azjaci nas przejmą”, a słuchacza z osobistym problemem odesłali do… biura PiS-u. W sumie – rzeczowa i spokojna wymiana zdań, jak zwykle w Radiu Maryja.

Pojawił się jednak jeden odszczepieniec, który w tej dyskusji chciał podstępnie wymienić inne zdanie niż wszyscy i wytknął bydgoskiej „S”, że podpisała porozumienie z niewłaściwą partią – z PJN! – „A wiemy, że PJN jest przeciwna RM i wszystkim dziełom”. Bydgoski przewodniczący L. Walczak tłumaczył, że porozumienie dotyczy tylko walki z ubóstwem i nikt inny nie chciał go z „S” podpisać…

Minęło kilka dni i demonstracje nie wstrząsnęły krajem. W Warszawie kilkuset działaczy, w Łodzi – 1000, w Białymstoku – 1000, w Opolu – 200, w Katowicach – 2-3 tys., mimo zapowiadanych 5 tys. Licząc po 1-1,5 tys. na województwo demonstrantów było 20-30 tys. W sumie sporo ludzi, ale te w założeniu gigantyczne demonstracje być może osiągnęły poziom z r. 2009, a może były mniejsze. Nie pomogły nawet miliony słuchaczy Radia Maryja gotowych ryzykować swoje chore nogi. Czy warto było się kompromitować występami w radiu, w którym nawet najsłuszniejsze postulaty muszą rozmienić się na drobne światowego spisku mającego za cel zgładzenie połowy Polaków? (był i taki wątek, poruszony przez słuchacza, zebrani przytaknęli). Czy ci przywódcy związkowi w ogóle wiedzą co robią?

Informacje o rafalmaszkowski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafał_Maszkowski
Ten wpis został opublikowany w kategorii propaganda, Radio Maryja i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Nie opłaca się reklamować w Radiu Maryja!

 1. zzhistoryk25 pisze:

  Te pisanie to nienawisc i podrzeganie , jaki ma Pan w tym cel nudzi się Panu , to Pana zadawala, rób Pan coś aby we wszystkim widziec coś pozytywnego . Czy to jakaś recepta na zabicie czasu , może Pan się nudzi jeszcze raz spytam .

  • love pisze:

   a twoja obecność na tym blogu to nuda czy pieniądze ? a może w naturze od proboszcza.
   nie podoba się to przecież nikt cie tu nie trzyma.
   zajmij się może historią ?

  • babilas pisze:

   Widać prawicową interpunkcję (spacje przed przecinkiem i kropką), prawicową ortografię („podrzeganie”) oraz ogólnie prawicową niechlujność w formułowaniu myśli i przelewaniu ich na klawiaturę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s