PiSmenbasza

W środę 4 maja Radio Maryja nadało kolejny raz stałą audycję Janusza Wojciechowskiego, dawniej przywódcy PSL, potem członka podległego PiS-owi niby-PSL-u, czyli PSL „Piast”, ostatecznie, od listopada 2010 r., członka PiS-u (razem z bratem, senatorem PiS-u).

Wojciechowski był z delegacją Parlamentu Europejskiego w Turkmenistanie, kraju, w którym, jak sam to opisuje, zawsze była dykratura – od starożytności, poprzez komunizm, do Turkmenbaszy, któremu za życia stawiano pomniki (skąd my to znamy?). „Jeśli mówimy o demokracji czy  o prawach człowieka, tam nikt nie rozumie o co chodzi, gdyż jest to kraj autorytarnej władzy” – mówi Wojciechowski. Delegacja PE zajmowałą się kwestią dostaw gazu, ale w czasie wizyty zdarzyło się coś ważniejszego. Otóż nie nazwany turkmenistański minister zapytany o prawa więźniów, wystąpił z tyradą: „A może porozmawiamy o waszych europejskich prawach człowieka? Proszę bardzo. Słyszałem, że jeden z krajów Unii wprowadził prawo zezwalające na eutanazję. Dobijanie chorych ludzi! Ładne mi prawa człowieka macie u was, w Europie. Albo legalizacja miękkich narkotyków. Nasi turkmeńscy żołnierze walczą z przemytnikami na granicy Afgańskiej, giną w boju, a wy co? Białą śmierć legalizujecie? To są wasze prawa człowieka? … A małżeństwa homoseksualne? To są wasze prawa człowieka? To my takich praw nie chcemy, bo takie prawa demoralizują naszą młodzież, która chce normalnie żyć.” (nagranie relacji Wojciechowskiego). Ten minister wyraźnie rozumie o co chodzi!

Cóż by mogło bardziej ucieszyć Wojciechowskiego? W autorytarnym, na pograniczu totalitaryzmu, państwie można kontynuować tradycje ZSRR, gdzie homoseksualistów osadzano w obozach koncentracyjnych i nie wolno było o nich mówić. Teraz też nie wolno pomyśleć o homoseksualizmie – co jest szczególnie groźne, wręcz zabójcze (samobójstwa) dla homoseksualnej młodzieży. Czy również homoseksualna młodzież chce „normalnie żyć”, jak Turkmenbasza przykazał?

Zakaz eutanazji to prawo do życia. Jak ktoś nie chce tego prawa, jeżeli ma wątpliwości, to pewnie i tak może liczyć na śmierć z rąk następcy Turkmenbaszy.

Z narkotykami to już zupełna pomyłka. Dzielni żołnierze turkmeńskiego dyktatora zapewne bronią nas przed przemytem opium z Afganistanu. Tymczasem narkotyk, który można legalnie posiadać w Holandii (czy gdzieś poza nią?) to marihuana, narkotyk mniej szkodliwy od alkoholu i papierosów. Alkohol w islamskim turkmenistanie pewnie też jest zakazany, ale można zapytać elokwentnego ministra jak jest ze znacznie groźniejszym, a przy tym śmierdzącym, narkotykiem – tytoniem.

Przemowa ministra wzbudziła zachwyt PiS-owskiego posła, bo w Europie jest za mało zakazów, i „nie szanuje się rodzin” pozwalając na małżeństwa homoseksualne. Co rodziny homoseksualne zabierają rodzinom heteroseksualnym? – ministrowie turkmenistańscy służą wyjaśnieniami. Może nawet mają pod ręką wyraziste przypadki, trzymane więzieniach i obozach, jeżeli nie zabijane, jak w Iranie. Szacunek dla krzyża! Nawet w Polsce nie jest szanowany krzyż, tak poważany przez islamskie dyktatury.

Komunizm, chrześcijaństwo i islam spotykają się w serdecznym heteroseksualnym uścisku. Powodzenia! Wybory za pasem!

Cała audycja J. Wojciechowskiego w RM.

Informacje o rafalmaszkowski

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rafał_Maszkowski
Ten wpis został opublikowany w kategorii chrześcijaństwo, dyktatura, islam, katolicyzm, komunizm, Radio Maryja, religia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „PiSmenbasza

 1. zzhistoryk25 pisze:

  Myslę że nawet pisząc w tym miejscu trzeba miec rozsądek i umiar , Pana teorie są niedoprzyjęcia. Broni Pan antywartości , ja broniłbym dziecko, kobietę tych słabszych a ci których Pan broni zaczną nas publicznie ganic , bo niekiedy tak to już wygląda, tego Pan broni. Myslę że ma Pan taką możliwośc wyjechac zagranicę, nie trzeba by wtedy walczyc , a reformatorem w Polsce Pan nie zostanie. A jak Pan broni prześladowanych i dyskryminowanych to może należałoby broni (aborcja , eutanazja, brak dostepu do lękarstw dla najuboższych).Myślę że nie można byc fachowcem od wszystkiego, a Pan wysłuchują c audycji w RADIU MARYJA robi następny temat .Myślę ze powinien Pan podziekowac Rydzykowi bo daje Panu ciekawe tematy, a Pan go tak łaja. Ciekawe czy daje Pan datki na RADIO czy słucha Pan gratis. Pozdrawiam i już nie piszę ,bo szkoda czas marnowac a Pan niech dalej pisze , ciekawe co Pan osiągnie , może Pan zostanie politykiem , ale ja nie będe na Pana głosował .

 2. zzhistoryk25 pisze:

  Sam forma opisu Wojciechowskiego i tytuł jest żenujący, współczuję braku pomysłu i powstania kolejnego miejsca w Internecie które nikogo i niczego nie nauczy. Radzę robic cos konstrukcyjnego . Ubolewam ale i tak pozdrawiam.

 3. zzhistoryk25 pisze:

  Panie redaktorze ,to już w Polsce jakaś epidemia na wyśmiewanie się z normalności. Czy homoseksualizm jest czyś normalnym , nie – jest chorobą, narkotyki- głupotą, a Pan dorosły człowiek stosuje jakąś promocję nowych wartości.Europa się sama zniszczy bo przestała się rozwijac , moralnie jest prawie na dnie .Dużo podrużuję i widzę ten upadek. Jeżeli w tej tonacji ten portal będzie się rozwijał to myślę że gdy Pan zmieni spojrzenie na wartości to będzie się za co wstydzic w przyszłości. Każdą krytykę należy przemyślec.

  • Gdzie ta normalność? Czy chodzi o Wojciechowskiego, który występuje w antysemickim radiu, i który, gdyby mógł, wprowadził rządy takie, jak Nijazow. Dyskryminacja homoseksualistów to patologia i mam nadzieję, że powiedział o tym turkmeńskiemu ministrowi jakiś inny członek delegacji. Histeryczna tyrada o narkotykach nie miała na celu racjonalnej o nich dyskusji, tylko wytykanie Zachodowi, że za dużo pozwala obywatelom. Warto dyskutować o tym czy zakazać wszystkie, czy nie, i co wtedy z nikotyną i alkoholem, ale na głupie połajanki należałoby zaregować ostro, choćby przez wytknięcie ich niekonsekwencji. Europa rozwija kulturę, gospodarkę i moralność. Można wątpić w to czy w ogóle da się osiągnąć jakiś postęp w dziedzinie moralności, jedną z dróg jest dbanie o prześladowanych i dyskryminowanych.

   • zzhistoryk25 pisze:

    Jeżeli poddaje się dyskusji, nad czymś co jest złem ( np: narkotyki) i nawet demokratycznie zostałyby wybrane, to takie TAK , to TOTALITARYZM. Europa rozwijała się gdy łupiła Azjatów , Afrykę i Amerykę ŁACIŃSKĄ , pózniej wyrzucili ich ,,tubylcy”, po Europejczykach została niestabilnośc . Wszędzie gdzie pojawiali się Europejczycy , mam na myśli teraz także tych amerykańskich, była tylko tragedia. Teraz Europa Zachodnia zjada tą biedniejszą i gdzie tu rozwój. A postęp w moralności da się osiągną , trzeba zaczynac jako jednostka. Pana spojrzenie na świat jest bardzo jednostronne i nieobiektywne stąd chyba ten optymizm. Zachód upada w zatrważającym tępie i cokolwiek by pisac widzę to z własnych obserwacji na dystansie chocby ostatnich 25 lat . Pozdrawiam.

 4. ccc pisze:

  100% racji panie redaktorze. Zapowiada sie ciekawy blog walacy w nasza rodzima bucerie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s